W dniu 21 kwietnia wzięliśmy udział w artystycznej uczcie "Szabat u Leśmiana". Był to koncert, w którym uczestniczyli członkowie DKK, czytelnicy oraz bibliotekarze. Organizatorem niezwykłego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Narolu. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Adam Szabat z orkiestrą wykonując poezję śpiewaną Bolesława Leśmiana. Oprócz pięknych utworów została także przybliżona postać poety. Sposób prezentacji bardzo interesujący. Przez pewien okres czasu Leśmian mieszkał nawet w Hrubieszowie, gdzie swój dom ma również Adam Szabat.

Koncert zaliczamy do bardzo udanych. Na zakończenie udało się również zrobić pamiątkowe zdjęcie z artystami w klimatycznym Centrum Koncertowo- Wystawienniczym (dawna cerkiew).

20240421_182931
20240421_190801