Na zakończenie upalnego lata klubowicze z Cieszanowa rozmawiali o książce, która bezpośrednio wiąże się z klimatem. Dlaczego słupki termometrów coraz częściej szaleją opowiada Jan Mencwel w swojej najnowszej książce „Betonoza”.

              Spotkania DKK to okazja do zapoznania się z szerokim wachlarzem literatury. Oprócz fikcji literackiej czytelnik często ma okazję poznać historię znamienitych postaci ze świata muzyki, sztuki czy telewizji. Tym razem na spotkaniu Klubu (28 lipca) omawiana była książka „Głos”, która jest wywiadem z Wojciechem Mannem, a rozmawia Katarzyna Kubisiowska.

   Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Cieszanowie wciąż mają „pod górkę”. Nadal nie mogą spotkać się na tradycyjnej dyskusji o książce. Podobnie jak wcześniej prowadzona jest więc działalność alternatywna. Polega na    nagraniu swojej wypowiedzi na dyktafon. Chętni klubowicze po zapoznaniu się z treścią książki dokonali jej analizy. Odpowiadali na pytania zadane przez moderatora, ale także wyrazili własne przemyślenia, po to by móc porównać je z wypowiedziami innych osób.