W niedzielę (3 października) biblioteka zorganizowała wyjazd do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl „Wesołe kumoszki z Windsoru” Williama Szekspira. Uczestniczyli w nim członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, bibliotekarze oraz zainteresowani mieszkańcy gminy Cieszanów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie jest Beneficjentem Programu  Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: komputer przenośny, 10 czytników, dysk sieciowy oraz projektor. Koszt ogółem zadania wynosił  11 800 zł, z tego 10 000 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

 Grupa nieformalna złożona z pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie zakończyła realizację projektu WEHIKUŁ CZASU DO CIESZANOWSKIEJ KRAINY ZABAWEK w ramach projektu Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021". Inicjatywa miała na celu poszerzenie wiedzy mieszkańców gminy na temat funkcjonującego w latach 60- 90- tych XX wieku Zakładu Produkcyjnego Zabawek Miękkich w Cieszanowie (tzw. „Misie”). Działania polegały na pokazaniu dzieciom dawnych tradycji zabawkarskich.

Narodowe Czytanie to literackie wydarzenie organizowane już po raz 10. Akcja społeczna propaguje znajomość literatury narodowej, w której fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Została zainaugurowana przez Parę Prezydencką w 2012 roku lekturą „Pan Tadeusz”. W tym roku czytany utwór to dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”

Czytaniem biblioteka stoi, a od lat udowadniają to klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie. 27 sierpnia obchodzili jubileusz 10 lat działalności. Tak zaszczytna okazja nie mogła przejść bez echa, dlatego zorganizowano uroczystość podsumowującą i upamiętniającą.

Biblioteczny parking na kilka godzin stał się miejscem pełnym dzieci. Okazją było uroczyste zakończenie projektu Fundacji VCC realizowanego w naszej bibliotece przez kilka miesięcy. Działanie miało na celu aktywizację cyfrową dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa sieci oraz dziennikarstwa online. W ramach projektu „Cyfrowe GOK-i w podregionie przemyskim” odbył się event podsumowujący działania z zakresu programowania. Uczestniczyły w nim wszystkie zainteresowane dzieci, te mniejsze i trochę większe.

JAJECZNE ŚWIĘTA

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

życzą Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie

Jajeczne święta

16 marca 2017 roku Prezydium i Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonały wyboru Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2016. Została nim kustosz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie.

Że z grobów wstał pod słońce – widzieli promienie
Przechodzące jak gwoździe przez otwarte rany
A też jaśniejszą plamę – gdzie bok rozerwany
I w tej plamie się tłukło serca umęczenie