Piękne kadry i opowieści na temat ich powstania miały miejsce podczas wernisażu wystawy fotograficznej Tomasz Michalski w bibliotece dnia 29 września. Autor mieszka w Lubaczowie, a okolice zna jak własną kieszeń. Mało kto jak on zna miejsca. Mało tego. Te wszystkie miejsca, które on zna, znają jego. To dlatego fotografie, które przywozi z podróży do miejsc są tak gęste i pełne opowieści. Nawet kiedy odwiedza on miejsca, które wszyscy znają, to nie opowiada o nich tak jak wszyscy, ale swoim własnym, niekonwencjonalnym językiem, swoim własnym kadrem, zawsze przesuniętym bardziej w stronę nieznanego niż znanego. Bo to właśnie nieznane jest tym, co odkrywa on przed nami w pozornie znanym krajobrazie kulturowym Roztocza i wszystkich krain ościennych.
Na wystawie znalazły się fotografie znane i nieznane, ale wszystkie znalazły się na niej nieprzypadkowo i po raz pierwszy w takiej konfiguracji. Autor ułożył z nich historię podróży przez swój osobisty czas i naszą przestrzeń.
Spotkanie prowadził Robert Gmiterek, który jak sam mówi: „Moją pasją są słowa, słowa i ostatnio fotografia, którą odkryłem podczas wędrówek po moim miejscu na świecie: Roztoczu. Tutaj znajduję wszystko co jest esencją mojego życia. Historie, obrazy i ludzi, którzy opowiadają te historie i malują obrazy.”
Wracając do głównego bohatera Tomasza Michalskiego to ma on na swoim koncie wiele wystaw , wernisaży, publikacji a także nagród i wyróżnień. Jest członkiem redakcji, fotoreporterem, autorem okładek kwartalnika Przestrzeń Pogranicza, autorem cyklu: Wędrowny zakład portretowy. Prowadzi stronę Roztocze Wschodnie na Facebook'u.
Zgromadzoną publiczność zaprosił do swojego świata dzięki opowieściom i ciekawym anegdotom na temat prezentowanych fotografii.
Wystawa jest dostępna w naszej bibliotece do dnia 14 października 2023 r.
DSC_8016
DSC_8033
DSC_8057
DSC_8058
DSC_8070
DSC_8079
DSC_8118
DSC_8131
DSC_8153
DSC_8203
DSC_8223
DSC_8226
DSC_8234
DSC_8248