Okres wakacyjny to czas, w którym odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Grzechem byłoby nie skorzystać z bogatej oferty naszego regionu. W dniach 27.07.- 6.08. odbywał się Festwial Dziedzictwa Kresów, jedno z największych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu. Wiele ciekawych spotkań, koncertów, spektakli, atrakcji dla dzieci, wernisaży. Biblioteka zorganizowała wyjazd do cerkwi pw. Św. Paraskewy w Radrużu na koncert „A to Polska właśnie” (utwory: S. Moniuszko, K. Szymanowski, A. Panufnik) –w wykonaniu Renaty Johnson-Wojtowicz z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego ARSO Ensemble. Uczestnicy obejrzeli również wystawę pt. „Miasto warstw – Lwów 2014–2019” znajdująca się w budynku muzealnym Zespołu Cerkiewnego. Był to niezwykły wieczór pełen magii i wzruszeń.

Natomiast od 6-13 sierpnia miał miejsce Horyniec- Zdrój Art Festiwal. W związku z tym zorganizowano wyjazd na spektakl kabaretowy „Konie i Cebula czyli the best of” w wykonaniu Teatrzyku Gędźba- to kabaret aktorski współtwórców „Kabaretu Na Koniec Świata” i serialu „La La Poland”. Artyści zaprezentowali wybór najlepszych skeczy i piosenek powstałych w przeciągu ostatnich lat ich działalności kabaretowej. Reakcja oraz czynny udział publiczności potwierdziły, że był to przyjemnie spędzony czas. W wydarzeniach brali udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz zainteresowani czytelnicy, łącznie ponad 30 osób.