Staraniem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie ukazał się 8. numer czasopisma naukowego „Cieszanowskie Zeszyty Regionalne”. To świetna wiadomość dla miłośników historii regionalnej, którzy znajdą w nim wiele interesujących materiałów.

Nowy numer czasopisma zawiera bardzo ciekawe artykuły: prof. Henryka Gmiterka Śluby w parafii narolskiej w połowie XIX wieku (1840-1860), Janusza Grechuty Zarys dziejów rybactwa stawowego w dobrach Ruda Różaniecka do 1939 roku, Adama Szajowskiego Cieszanowskie opłatki, Tomasza Roga Stowarzyszenia żydowskie w Cieszanowie w okresie międzywojennym, Sławomira Roga Towarzystwo „Proswita” w Cieszanowie w okresie II Rzeczypospolitej, prof. Andrzeja Olejki Pomiędzy Werynią, Rękawkiem, Nowym Siołem i Batiatyczami. Szlak bojowy poznańskiej 31. Eskadry Rozpoznawczej we wrześniu 1939 r., Edwarda Dziaduły Działalność Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Sakralnymi w Parafii Rzymskokatolickiej w Cieszanowie w roku 2022.

„Cieszanowskie Zeszyty Regionalne” to pozycja obowiązkowa szczególnie dla osób interesujących się historią w ujęciu regionalnym. Najnowszy numer publikacji liczy 156 stron i zawiera dodatkowo interesujące materiały ilustracyjne, w tym unikatowe dokumenty archiwalne i zdjęcia. Jej opracowaniem graficznym, składem i przygotowaniem do druku zajęło się Wydawnictwo Edytorial z Rzeszowa. Czasopismo zostało wydane w niewielkim nakładzie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jego nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie w cenie 30 zł, a także wysyłkowo po uprzednim kontakcie mailowym (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznym (16 631 13 01).

P1011237
P1011243
P1011251