Ruszyliśmy z nową edycją kampanii MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK
Tym razem akcja skierowana jest do przedszkolaków. Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie bierze udziału – dowiedz się jak to zrobić:
To proste!
- Odwiedź z dzieckiem bibliotekę
- Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek”.
- Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie! Znajdziecie w niej Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
- Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu.
- Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie.
- Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom i książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszurę „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”
Projekt realizowany jest od 2018 roku przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Kampanię finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego