„Dobrze się kłamie” to tytuł spektaklu, który obejrzeli uczestnicy wyjazdu do Filharmonii Podkarpackiej w dniu 9 maja. Grupa bibliotekarzy, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy mogli podziwiać grę aktorów Teatru Studio Buffo z Warszawy. Na deskach wystąpili m.in. Przemysław Sadowski, Magdalena Lamparska, Marcin Perchuć, Szymon Bobrowski, Marta Ścisłowicz i inni.

Spektakl oparty był na filmie Paola Genovesego o tym samym tytule. Zabawna komedia o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Czy mówienie sobie prawdy zawsze jest dobrym rozwiązaniem? O tym przekonali się bohaterowie spektaklu, którzy podczas wspólnej kolacji mieli podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu. Niektórym „ściemnianie” wyszło na dobre, inni całkowicie się pogrążyli.

Spektakl wywołał pozytywne emocje ze względu na wyjątkową obsadę, grę aktorską oraz uniwersalne treści.