Czytaniem biblioteka stoi, a od lat udowadniają to klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie. 27 sierpnia obchodzili jubileusz 10 lat działalności. Tak zaszczytna okazja nie mogła przejść bez echa, dlatego zorganizowano uroczystość podsumowującą i upamiętniającą.

Pierwsze spotkanie DKK odbyło się 31 marca 2011 roku, wzięło w nim udział 12 członków, większość z nich dotrwała do dziś dnia, a oprócz tego klub ciągle rósł w siłę i w tym momencie liczba klubowiczów wynosi 17 osób. Prawie wszyscy zjawili się na jubileuszu, gdzie zostali uhonorowani statuetkami oraz drobnymi upominkami (część z nich przygotowali seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie). Oprócz członków DKK na uroczystości udział wzięli zaproszeni goście. Nie obyło się bez wspomnień, bo 10 lat to nie tylko dyskusje nad książką, ale także wiele innych wydarzeń organizowanych z udziałem klubowiczów. Zaliczyć do nich można wyjazdy do kina, teatru, na festiwale muzyczne i literackie, a także liczne spotkania pisarzami.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć słów podziękowań dla dyrektor MBP Urszuli Kopeć – Zaborniak, która zainicjowała ideę DKK w Cieszanowie oraz uznania dla pierwszej i obecnej moderator Pani Marty Kopciuch oraz Małgorzaty Mizyn.

Całość wydarzenia uświetnił występ wokalny Alka Berkowicza – absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyka-kontrabasisty Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Poza uprawianiem muzyki symfonicznej i kameralnej, tworzy i wykonuje także muzykę rozrywkową, czego mogli doświadczyć uczestnicy jubileuszu.

DSC_9311
DSC_9319
DSC_9413
DSC_9506
DSC_9522
DSC_9550
DSC_9559
DSC_9594
DSC_9601
DSC_9650
DSC_9690

Fotografie autorstwa - Tomasz Mielnik