Sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było lekturze „A bodaj ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy”. Autorami  są prof. Jerzy Bralczyk oraz Michał Ogórek, dwaj specjaliści od języka i literatury, których nie trzeba przedstawiać. Książka jest zapisem rozmowy na temat tego co śmieszyło ludzi na przestrzeni wieków. Ma wysoką wartość kulturową, bo można z niej wyczytać wiele ciekawostek na temat humoru i jego rodzajach np. narodowy, regionalny, branżowy, polityczny, religijny, rodzinny itp. Jednak największą sztuką jest śmiać się z samego siebie. Jak mawiał Oscara Wilde’a: „Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji.”

Rozmowa autorów podzielona jest na rozdziały okraszone dodatkowo tekstami kultury, powszechnie znanymi z filmów, skeczy czy literatury. To nieocenione źródło wspomnień tekstów znanych i mniej znanych. Książka prezentuje wysoki poziom erudycyjny i intelektualny, co może być trudne w odbiorze, a jednocześnie pobudza do myślenia i analizy.

Moderator: Małgorzata Łachowska