„Książę” Magdaleny Parys to tytuł książki, którą omawiali członkowie DKK  podczas majowego spotkania. Jest to trzeci tom Trylogii Berlińskiej, w której znani z wcześniejszych części bohaterowie tym razem muszą zmierzyć się z tytułowym Księciem. Kim jest i czego pragnie? Jedno jest pewne- chce stworzyć niemieckie Imperium . Powieść osadzona w czasach współczesnych, ale można w niej odnaleźć przed i powojenne nastroje. Nadal istnieją tajne organizacje, które chcą zdobyć władzę absolutną. Niekwestionowanym sojusznikiem są media. Bohaterami są agenci, policjanci i dziennikarka, ich celem jest zniweczyć plany Księcia. Postrach terrorystyczny, nietypowe morderstwa, porwania i podpalenia a przy tym walka z czasem tego wszystkiego nie brakuje w książce Magdaleny Parys.

Powieść jest mieszanką historii, polityki, a także wątków obyczajowych. Bohaterowie to postaci charakterne, inteligentne i tajemnicze. Nie brak w książce polskich akcentów, a także motywów nawiązujących do symboliki, religijności i sztuki. Każdy rozdział dodatkowo wyposażony jest w rysunek przedstawiający dzieło sztuki skradzione Polakom w czasie II wojny światowej. Ma to wartość edukacyjną, uświadamiającą czytelnikowi jak wiele Polacy stracili i że dzieła te prawdopodobnie znajdują się u naszych sąsiadów….

Klubowicze nie wykazali wielkiej fascynacji powieścią, niektórzy z nich porównywali ją do Dana Browna, a także filmów z Jamesem Bondem. Nie wywołała u nich dreszczyku emocji, odebrali ją rączej jak typowy kryminał i ciężko powiedzieć czy ten rodzaj literatury przypadł im do gustu.

Moderator: Małgorzata Łachowska

P1010359
P1010361
P1010366