W imieniu Fundacji im. Zbigniewa Herberta ogłaszamy konkurs Czego życzysz człowiekowi myślącemu? - Wyślij wiadomość do Pana Cogito.
Konkurs jest organizowany z okazji 89. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta, która przypada w dniu 29 października 2013 r.


Starając się wyjść naprzeciw zwyczajom oraz fascynacjom współczesnych młodych ludzi - nie tylko odbiorców, lecz również współtwórców tekstów kultury, proponujemy oryginalną formułę konkursu, angażującą nowe kanały komunikacji: każdy uczestnik będzie miał za zadanie przesłać wiadomość do Pana Cogito (nie więcej niż 150 znaków) poprzez aplikację umieszczoną na profilu facebook.com/Herbert.Pan.Cogito lub wysyłać wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Prace będą oceniane pod względem oryginalności ujęcia tematu oraz uwzględnienia herbertowskich wartości i humoru. Jako że adresat konkursowych elektronicznych wiadomości to postać wykreowana przez artystę słowa, niezwykle dbającego o czystość i piękno polszczyzny, liczyć się będzie również poprawność języka i stylu.