Projekt Nasza Mała Biblioteka dobiegł końca. Zajęcia, które trwały od grudnia do czerwca (w każdy wtorek) zaszczepiły w uczestnikach nie tylko chęć czytania książek, ale również twórcze działania na ich podstawie.

Przez te kilka miesięcy dzieci poznawały wiele edukacyjnych opowieści z Polski, Litwy i Słowenii. Spotkania miały różnorodny charakter: zajęcia literackie, plastyczne, muzyczne, ruchowe, wykorzystujące nowe technologie. Wszystkie miały na celu pobudzenie do kreatywności przy okazji dobrej zabawy w grupie.

Powstało wiele ciekawych prac, które można podziwiać w bibliotece, część z nich wysłana została na konkursy organizowane przez Agencję Edytorska EZOP, dzięki temu możemy pochwalić się wyróżnieniami i nagrodami.


Uczestnicy z każdym tygodniem otwierali się na nowe pomysły, niejednokrotnie generowali też własne. I właśnie o to chodziło:)
Ostanie zajęcia miały charakter podsumowujący. Zapytaliśmy dzieci jak zapamiętały wspólnie spędzony czas, co najbardziej im się podobało i dlaczego warto czytać książki. Mamy nadzieję, że zasiane nasionko sympatii do książek będzie kiełkowało w umysłach dzieci:)

1466697599
1466697586
1466697592